Wraz ze wzrostem sprzedaży, rośnie liczba pracy niezbędnej do realizacji zamówień przez klientów. Typowe zadania towarzyszące codziennej obsłudze klientów to między innymi wystawianie faktur i paragonów, informowanie klientów o statusach zamówień, księgowanie wpłat od klientów wypełnianie druków pocztowych, generowanie listów przewozowych oraz składanie zamówień u dostawców. Zapanowanie nad tym wszystkim jest nie lada wyzwaniem nawet już przy kilkudziesięciu zamówieniach dziennie, które często mają inne źródła. W celu przyspieszenia obsługi zamówień oraz polepszenia jej jakości opracowaliśmy system flowTRADE.

Gdy rozpoczynaliśmy działalność handlową konieczne stało się wdrożenie oprogramowania sklepu internetowego. Długie analizy ogólnodostępnych systemów doprowadziły nas do wniosku, że żadne z dostępnych rozwiązań nie jest odpowiednie do prowadzenia naszego e-biznesu. Każde z rozwiązań posiadało jakieś braki funkcjonalne oraz narzucało pewne schematy, do których musielibyśmy dostosować naszą działalność handlową. W tym momencie narodził się projekt profesjonalnego oprogramowania dla sklepów internetowych – flowSTORE.

Wieloletnie doświadczenie związane z projektowaniem aplikacji internetowych pokazało, że w większości przypadków wdrożenia oparte o ogólnodostępne oprogramowanie (np. Joomla, WordPress, Drupal) wymagają znacznych modyfikacji programowych w celu osiągnięcia pożądanego efektu końcowego. Generowało to dużo niepotrzebnej pracy oraz podnosiło koszty wdrażanych systemów. W odpowiedzi na potrzeby naszych klientów zaprojektowaliśmy zaawansowany, łatwy w obsłudze system do zarządzania stronami internetowymi - flowCMS.